Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

Maltas apvienības pagastos apkopo ēdienu receptes

20211204 124628

Latgali visbiežāk asociē par tādiem ēdieniem kā guļbišņīki, asuškas, krupniks, golupci, pancks ar cimusu, griušļi, kļockas, mazliet atšķiroties to pagatavošanas receptēm vienā vai otrā vietā. Tomēr bez iepriekš nosauktajiem ēdieniem Latgalē vēl ir pieejams cits kulinārais mantojums, īpaši vietās, kur izsenis dzīvo dažādu tautību cilvēki, kur, iespējams, viņu vecāki un vecvecāki nebija tik turīgi, ēdienu gatavojot no tā laika rocības pieejamajiem produktiem, atbilstoši sezonai, izmantojot tos tā, lai nekas neietu zudumā.

Atgādinām par izmaiņām ceļu tīrīšanā ziemā!

     Luznavas ce

Ar 23. novembri Maltas apvienības pārvalde uzsākusi šīgada ziemas sezonas pašvaldības ceļu tīrīšanu visos sešos apvienības pagastos, tajā skaitā arī Lūznavas pagastā.
     Jau pirms kāda laika iedzīvotāji tika informēti, ka 2023. gada 1. janvārī stājās spēkā jauns Pašvaldību likums, kura 4. pants nosaka pašvaldības autonomās funkcijas un neviena no tām neuzliek par pienākumu pašvaldībai sniegt maksas pakalpojumus par traktortehnikas izmantošanu. Tādējādi 20.04.2023. Rēzeknes novada dome pieņēma lēmumu Nr.543 "Par atsevišķu Rēzeknes novada pašvaldības apvienību pārvalžu sniegto maksas pakalpojumu un to izcenojumu atzīšanu par spēku zaudējušiem". Lēmums nozīmē, ka šogad vairs nevar izmantot pagastu traktortehnikas pakalpojumus, piemēram, privātpersonai piederošā ceļa vai servitūta ceļa tīrīšanai no sniega ziemā. Bijām arī aicinājuši iedzīvotājus vērsties pie zemnieku saimniecību īpašniekiem, uzņēmējiem vai privātpersonām, kuru rīcībā ir personīgā traktortehnika, kas aprīkota ar nepieciešamajiem rīkiem vai sniega lāpstu.

Daudz laimes, Latvija!

18.11

Jau 105 gadus 18. novembri svinam dienu, kad Latvija pasaulei sāka vēstīt savu stāstu. Tas ir drosmīgi uzsākts, izcīnīts kādreiz, mums tas drosmīgi jāsargā un jāturpina pašlaik!
Gaidot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, no sirds aicinu ikvienu pie savām mājām pacelt Latvijas valsts karogu, kā arī piespraust sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba – kreisajā pusē (pie sirds) ar stūrīšiem uz augšu (lai Dievs svētī mūsu tēvzemi)!
Mīlēsim savu valsti, latviešu valodu un vidi, kurā dzīvojam! Būsim piederīgi Latvijai! Cienīsim viens otru un rūpēsimies, lai mūsu bērni augtu mīlestībā un ticībā!
Sveicu visus Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā!