Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

Dievs, svētī Latviju!!!

 

1542370056563

“Nozīme ir tikai tam ceļam, ko tieši tagad ejam… Laiks klanīties gaismai,

kas tagad krīt un ceļam, ko tagad ejam… Mūsu Latviju mīlēsim,

Latviju auklēsim un Latviju lielu audzēsim!!! Šodien un rīt…

Šajā svētku brīdī, valsts 100.jubilejā, vēlam paši sev un visiem Jums, lai, dzīvojot šajā Dieva zemē, iekšējā balss vienā ritmā ar mūsu sirdspukstiem kaut vai klusiņām, kaut vai dziļi sirdī, bet tomēr čukst: “Labi ir tur, kur esam mēs… labi ir tur, kur esam mēs…”! Strādāsim un celsim paši savu valsti tā, lai būtu labi tur, kur mēs esam!

Lai mūsu valsts zeļ un plaukst, attīstās un vieno mūs visus vēl daudzus gadu simtus!

Sirsnīgi sveicam Latvijas 100.dzimšanas dienā!

Dievs, svētī Latviju!!! 

Izgatavoti tautas tērpi Lūznavas pagasta senioru deju kopai „Lūznava””

ES Luzn3Lūznavas pagastā 2018.gada nogalē ir noslēdzies projekts, kura ideja„ Tautas tērpu izgatavošana Lūznavas pagasta senioru deju kopai „Lūznava”” (Nr.2017/AL15/4/AO19.22.02/20) tika iesniegts ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” programmā un veiksmīgi realizēta. Tautas tērpu izgatavošanas projekts tika atbalstīts 4500 eur apmērā.
Projekta mērķis bija -veicināt iedzīvotāju pašiniciatīvu darboties sanioru deju kopas “Lūznava“ sastāvā, uzlabojot kopas priekšnesuma kvalitāti un estētisko noformējumu. Projekta ietvaros tika izgatavoti 10 sievu un 10 vīru Latgales tautas tērpu komplekti. Tautas tērpu komplektā sievietēm izgatavots: 10 sieviešu garie krekli, 10 sieviešu vestes, 10 pārpieri, 10 villaines, 10 priekšauti, 10 galvasauti, 10 saktiņas. Vīriešu tautas tērpa komplektā tika izgatavots: 10 vīriešu krekli, 10 vīriešu vestes, 10 vīriešu bikses, 10 pusgarie svārki.
Ar jaunajiem tērpiem jau ir dejots ES mantojuma dienu pasākumā Lūznavā, Muzeju nakts pasākumā Maltā, Mātes dienas pasākumā Pušā, Līgo svētkos Čornajas pagastā, Ratnieku pagasta svētkos, sadancī Dricānos, kā arī sava pagasta tradicionālajos svētkos. Bet lielākais gandarījums dejotājiem gūts Latvijas Dziesmu un Deju svētkos. Lepnums par savu novadu, pagastu, par to, ka esam daļa no savas valsts un darām to savai Latvijai. Jaunajos tērpos dejotāji jūtas staltāki, iznesīgāki un pārliecinātāki. Ar dedzību un neatlaidību dejotāji turpina apgūt jaunas dejas, tā turpinot plašā kultūras mantojuma iedzīvināšanu un popularizēšanu ļaudīs.

Jauna iespēja papildu drošībai darījumos ar pilnvarotu personu – pilnvaras pārbaude

Tā vietā, lai kārtotu konkrētas lietas saistībā ar nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, ko viens cilvēks ar pilnvaru bija uzticējis otram, šī pilnvarotā persona vēlējās īpašumu pārdot un naudu piesavināties. Šāds gadījums nupat notika vienā no Rīgas zvērinātu notāru birojiem, kurā atklāja krāpšanas mēģinājumu un palīdzēja policijai aizturēt krāpnieku, kurš bija veicis neatļautas izmaiņas viņam dotās pilnvaras saturā.

Aicinam noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu izvešanu

Paziņojums!
Rēzeknes novada pašvaldība 2010.gada 19.augustā ir apstiprinājusi saistošos noteikumus Nr.38 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rēzeknes novadā”. Šie noteikumi ir saistoši visiem sadzīves atkritumu radītājiem, kā arī atkritumu apsaimniekotājiem Rēzeknes novada administratīvajā teritorijā. Ikviens Rēzeknes novada nekustamā īpašuma īpašnieks, valdītājs vai lietotājs, kā arī dzīvojamo māju apsaimniekotājs ir uzskatāms par atkritumu radītāju novada teritorijā un ir atbildīgs par līgumu noslēgšanu ar atkritumu apsaimniekotāju. (SIA "ALAAS", Rēzeknes nov., Ozolaines pag., Križevņiki, "Križevniki 2", tālr.+371 28359080).
Atkritumu radītājs veic maksu par atkritumu apsaimniekošanu saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktā kārtībā apstiprinātajiem tarifiem.
Lūznavas pagasta pārvalde aicina nekustamā īpašuma īpašniekus, valdītājus vai lietotājus, kā arī dzīvojamo māju apsaimniekotājus nekavējoties noslēgt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, vienojoties par atkriumu urnas tilpumu, aktritumu izvešanas biežumu utt.
Fiziskās un juridiskās personas par šo noteikumu pārkāpšanu saucamas pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Amatpersonas un institūcijas ir tiesīgas sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolu par saistošo noteikumu pārkāpšanu.