Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

Ozolaines un Lūznavas pagastu teritorijās notiks karavīru apmācības

Atbilstoši Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona 2022. gada apmācību plānam no šī gada 7. līdz 10. martam Rēzeknes novada Ozolaines un Lūznavas pagasta teritorijās notiks karavīru apmācība. Apmācību mērķis ir trenēt lauka kaujas iemaņas, tādējādi uzturot un pilnveidojot vienības kaujas spējas. Tajās piedalīsies apmēram 20 karavīri, kuri pārvietosies pa koplietošanas un meža ceļiem, izmantojot militāro tehniku. Apmācības notiks tikai diennakts gaišajā laikā ar ieročiem, taču netiks izmantota nekāda veida munīcija vai imitācijas līdzekļiem.

Atbildīgā amatpersona par apmācībām no šī gada 7. līdz 10. martam būs sazvanāma pa tālr. 26373032.

WhatsApp Image 2022 02 03 at 08.37.44 1

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām NBS un sabiedroto valstu vienību iepriekš plānotajām militārajām mācībām visā Latvijas teritorijā. Nacionālo un starptautisko militāro mācību mērķis ir valsts aizsardzības spēju uzlabošana un reģionālās drošības stiprināšana.

Visi mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, ierobežojot Covid-19 infekcijas izplatību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Tāpat pastāv arī iespēja veidot militāro karjeru profesionālajā dienestā. Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Latvijas pilsoņiem piedāvā divas iespējas:

  1. KĻŪSTI KARAVĪRS! Ja mācies neklātienē vai esi savas nākotnes profesijas meklējumos, vai ja esi bez darba, tad pašlaik Tev ir iespēja dienēt vienīgajā profesionālā dienesta vienībā Latgalē, kļūstot par karavīru. Tas nozīmē, ka turpmākā dienesta vieta būs Rēzeknes novada Lūznavā vai Daugavpilī..
  2. STĀJIES ZEMESSARDZĒ! Ja mācies klātienē vai vidusskolā vai strādā pilna laika darbu jebkurā profesijā, arī tad, ja esi bez darba, Tev ir iespēja apmeklēt apmācības Zemessardzes bataljonā un būt par zemessargu. No pamatdarba vai pamatnodarbošanās brīvo laiku Tu, būdams zemessargs, varēsi ļoti saturīgi pavadīt militārajā apmācībā vai dienesta uzdevumos.

Lai uzzinātu vairāk par šīm abām iespējām, zvani 26676291 vai raksti uz e-pastu  dienests36kab@mil.lv.

Informāciju sagatavoja:

kaprāle Gunta Zīmele

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona

Civilmilitārās sadarbības nodaļas speciāliste

E-pasts: gunta.zimele@mil.lv